Kurz Jak se Zbavit Brýlí a Obnovit Zdraví


Kurz trvá 9 dnů po 4 hodiny denně od 17.00 do 21.00

Lektor -  Dessislava Nikodimova

Přístup k záznamu online kurzu na 2 měsíce.

Cena kurzu: 6900 Kč (255 eur).

Pro absolventy učebně-ozdravných kurzů cena - 3500 Kč.

Adresa: upřesníme.

Kurz Jak se Zbavit Brýlí a Obnovit Zdraví

 • Kurz "Jak se zbavit brýlí a obnovit zdraví" je zaměřený na odstranění všech zdravotních problému v těle. Věnuje propojení mezi tělem, myšlenkami a emocemi. Je orientován na to, aby se člověk během 9 dnů naučil speciálním cvičením a správnému vnitřnímu stavu.


 • Na kurzu dostanete nástroje, které vám pomůžou a hlavně, už v průběhu kurzu pochopíte, že to funguje. Výsledky se dostaví přímo tam. Pak v tom jen budete pokračovat.

 • Příčiny zhoršení zdraví a zraku můžou být různé. Existuje i určitá propojenost mezi orgány člověka. Proto se na kurzech pracuje s celým tělem a nejen s tělem. Myšlenky a emoce jsou také moc důležité.

Cíl kurzu:

Zvládnout dovednosti léčení sebe sama a sebeovládání svého těla, které jsou v člověku založeny samotnou přírodou.


Moudrost východu, přizpůsobená evropskému chápání, vám může prozradit možnosti a dát vám nástroje potřebné k dosažení požadovaného výsledku.

Po absolvování kurzu budete schopni:

 • obnovit fyzické a psýcho - emocionální zdraví,
 • zvýšit efektivitu a zlepšit úroveň osobní úspěšnosti,
 • zvládnut techniky samostudia, natrénovat dovednosti a jejich použití v praxi,
 • zlepšit vztahy s okolním světem i se sebou samým.

Program kurzu:

 • Obnova fyzického a duševního zdraví
 • Obnovení zraku
 • Posílení imunitního systému a dalších životně důležitých systémů lidského organismu
 • Spuštění procesu zrychlené regeneraci tkání, a v důsledku toho omlazení člověka
 • Zlepšení zdraví, psychického stavu, celkové kondice a výkonu
 • Koučování dovednosti dosahovat a udržovat výsledky
 • Hlavní příčiny nemocí a typy zdravotních problémů
 • Překonaní svého strachu z nemoci nebo životních problémů
 • Psychologie vnímání okolního světa

Metoda akademika Norbekova zahrnuje 18 autorských technik a základních objevů v oblasti psychofyziologie. Nabízí deset způsobů, jak se zbavit nemoci :

 • Cvičení kloubů

 • Svalové cvičení

 • Trénink vůle

 • Trénink představivosti

 • Speciální cviky na posílení imunity

 • Gynekologické a urologické bezkontaktní automasáže

 • Odstranění vady pokožky (fyzické omlazení)

 • Trénink emocí

 • Obnoveni zraku

 • Obnovení sluchu

Kurz Jak se Zbavit Brýlí a Obnovit Zdraví

* S úplnými informacemi o zpracování osobních údajů a s celým zněním souhlasů k jednotlivým účelům zpracování osobních údajů se můžete seznámit pod odkazem zde 

* * Storno podmínky: při zrušení účasti méně než 14 dní před zahájením kurzu se záloha (kurzovné) nevrací. Zálohu nebo kurzovné se dá přenést na jinou osobu.

NÁZORY ÚČASTNÍKŮ ONLINE KURZU:


 • Změny: Včera poprvé po 15 letech jsem se večer dívala na televizi bez brýlí (jinak mám 3 dioptrie na obě oči) a zlepšila se mi bolest v zádech a lépe spím.


 • Citim se bajecne, mam vice energie a videni se mi zlepsilo uz o jeden cely radek.


 • Objem o 1 cm menší, oči-o 2 řádky lepší a do včerejška jsem měla bolesti křížové páteře a kyčlí na stupnici do 10 na 8 a dnes BOMBA! Páteř bez bolesti, což jsem naposledy zažila asi v 6. třídě ( a to je mi 56 let) Díky!!!!!!!!!


 • Ano vyresili se mi kozni problemy a sucha kuze, oci se mi zlepsili o celou dioptrii a presla jsem z predposledniho radku na posledni a pak jsete ctu s odstupem od tabulky. TAke se mi rozhybalo rameno a mam vice energie e citim vice energie.


 • Moc vam dekuji za nadherny kurz, bylo to opravdu uzasne, jsem vam moc vdecna. S timto pocitem jsem vcera usinala a i v noci, kdyz jsem se vzbudila, tak jsem myslela na to, ze vam to musim napsat.

  Mejte se moc krasne a moc vas zdravim z Belgie! A jeste jednou obrovske diky!

  Iva


 • Váš seminář jsem podstoupila, abych se vše naučila jak má správně být. Měla jsem vše jen z knih a you tube. Váš skvělý seminář mě zase posunul a naučil spoustu nových věcí. Tělo je uvolněné, spokojené. Páteř se ještě zlepšila, zmizela mi i vyrážka na dlani. Zase mám úsměv na tváři, který dělá kouzla. Vnitřní spokojenost je skvělá a tělo se mnou znovu komunikuje. Pokud mu naslouchám je vždy vše ok. Pokud, ale ne hned mi to dá najevo. Jen jsem si asi přemohla oči, protože se mi zrak jednoho oka zhoršil. Ale uvědomila jsem si, že to je i sledováním počítače, na který nejsem zvykla. Vím, že stačí odpočinek a cvičit zlehka a oči budou zase ok. Mám půl dioptrie a když jsem zlehka cvičila tak brýle, už nenosím. Už se ráda dívám na krásný svět a jsem plná života a radosti. Fylozofie pana Norbekova je skvěla, protože je v ní obsaženo vše. Tělo, mysl, duch. A to je geniální. Děkuji za vaši moudrost a zkušenosti.

  Šarka B.


 • Bolo mi potešením byť v prvom online kurze, úžasný zážitok! Prajem všetko dobré všetkým účastníkom a organizátorkám! Ste veľmi šikovné, len tak ďalej!! :-)

  Děkujeme, určitě NA SHLEDANOU!


 • Vše bylo SUPER ! Děvčata dělala maximum a když se náhodou objevily nějaké pidichybičky, okamžitě je odstranily. Na to, že to byl 1. webinář organizovaný touto formou tady, KLOBOUK DOLŮ: Zvládli jste to skvěle. Díky MOC ! Ať se vám i nadále daří !


 • Moc dekuji za nadherny kurz a nadherne zazitky behem techto 10 dni!NÁZORY ÚČASTNÍKŮ ŽIVÝCH KURZŮ:Prácu pána Norbekova poznám minimálne 10 rokov. Kúpil som si jeho populárnu knižku "Skúsenosti hlupáka - 1 diel preto, lebo v podtitule bola spomínaná práca so zrakom. V tom čase som študoval všetky knižky s touto tématikou a po prelistovaní knižky v kníhkupectve som zhodnotil, že sa veľmi dobre číta, že mi veľa hovorí a že práca so zrakom je v názve knihy viac metaforou typu "Otvor oči človeče, nech viac cítiš o čom je život", hoci sa tu uvádzali aj konkrétne postupy na prácu so zrakom. Zapáčila sa mi metóda ako celok a chcel som vedieť o nej viac. Ruský jazyk ovládam pomerne dobre, pretože som do 1984 študoval v bývalom ZSSR v Leningrade a potom som ešte do roku 1989 používal ruštinu pri svojich častých služobných výjazdoch do ZSSR. Po 1989 roku som na rušitnu na dlhé roky zabudol. Potreba ovládať ruský jazyk sa u mňa objavila práve vďaka dielu pána Norbekova. Chcel som jeho dielo precítiť v pôvodnom jazyku, v ktorom bolo primárne napísané. Začal som kupovať e-booky od pána Norbekova cez Litres.ru a mám ich pomerne dosť veľa. Vlastne stal som sa fanúšikom jeho tvorby. Oslovila ma aj rozprávka o oslíkovi Šuchlikovi - putovanie k pupku zemegule.

Skúšal som aplikovať metódu pána Norbekova samostatne, ale ako tvrdí sám autor "Takáto cesta je síce možná, ale len zriedkakedy prináša výsledok". Preto som hľadal spôsob, ako sa dostať na kurzy. Po závere prvých dvoch stupňov kurzov hodnotím kvalitu a poslanie kurzov ako veľký prínos pre môj rozvoj. Teraz už viem, kde som ako samouk robil zbytočné siahodlhé dialektické analýzy fungovania jednotlivých postupov a môjho prevedenia cvikov, pri ktorých som do celého procesu vnášal množstvo zbytočných pochybností. Metóda je dobrá aj kvôli tomu, že je nádherne jednoduchá a netreba ju "špeciálne prijať", treba ju len začať vykonávať a človek ju príjme úplne prirodzene. Hoci som mal určitú obavu z pána Norbekova a z toho, že mi dobre vynadá a naloží za moju lenivosť a neschopnosť, vždy som túžil byť prítomný na kurzoch, ktoré vedie sám majster. Tu však musím povedať, že som veľmi milo prekvapený kvalitou výkladu a ľudským prístupom pani Džever. Dodnes s ňou vediem vnútorný dialóg, mám ju úprimné rád ako blízkeho priateľa a ďakujem jej za množstvo optimizmu a energie, ktorú do mňa v priebehu kurzov vložila. Veľmi rád by som jej aspoň časť svojej energie poslal naspäť a ubezpečil ju, že tie dva týždne, ktoré zo svojho života obetovala aj mne, nepadli na neúrodnú pôdu.

Už na kurzoch som sa rozhodol, že budem jej pokyny podľa možnosti plniť nie na 100%, ale aspoň na 120%. Viem, že mi to vždy nevyšlo, ale "ja sa polepším J". Návrat do bežného života po kurze je pomerne náročný, človek si musí nájsť čas na prácu s metódou a takisto musí čeliť rôznym reakciám okolia, dokonca aj blízkej rodiny. Ja som sa už na kurzoch rozhodol, že budem tak povediac "zdravo posadnutý" metódou a že sa nenechám znechutiť životnými podmienkami. Túto radu som dával aj ostatným účastníkom kurzu.

Želám sebe veľa úspechov a zanietenia a trpezlivosti pri zavádzaní metódy do života. Vám všetkým, ktorí sa staráte o organizovanie kurzov a života okolo metódy pána Norbekova, želám veľa nadšenia a síl pri vašej ďalšej činnosti. Aspoň touto cestou vám chcem zaslať svoje úprimné poďakovanie za to, že vďaka vášmu vkladu sa môj život môže stať hodnotnejší.

Jozef V.Knihu kníh M.S.Norbekova Zkušenost hlupáka aneb klíč k prozření som si kúpila a prečítala už veľmi dávno...zhruba pred 15 rokmi keď prvýkrát vyšla v českom jazyku vo vydavateľstve LOTT. Odvtedy som si ju do rúk brala nespočetne veľa krát, lebo mi vždy dokázala svojím pozitívnym nábojom, unikátnym štýlom písania vykúzliť úsmev na tvári a motivovať na ceste sebapoznania a odhodlanosti kráčať inou...individuálnejšou cestou k Šťastiu, Radosti a Sebarealizácii. Odvtedy som zároveň vždy túžila spoznať tohto úžasného a výnimočného Človeka, ktorý je autorom tejto knižky, resp. navštíviť jeho kurzy. Priebežne som sledovala či bude niekedy kurz aj na Slovensku alebo v ČR. Môj sen sa splnil niekedy koncom roka 2015 keď som objavila na internete, že takýto kurz bude v januári 2016 v Ostrave. Hneď som si pozrela podrobnosti a Lektorkou tohto kurzu mala byť Džever Axeitová. Uvidela som jej fotografiu a hneď som v Srdci cítila, že na tento kurz musím ísť nech je kdekoľvek. Môj sen sa splnil a v januári 2016 som vyrazila za ňou do Ostravy. Kurz predčil všetky moje očakávania, ako náplň kurzu tak aj okúzľujúca a jedinečná Lektorka. Jej dlhoročná skúsenosť, Krása, Vnímavosť, Otvorenosť, Citlivosť, Nežnosť, Žiarivý úsmev, Láskyplnosť k nám všetkým bola neskutočná...a jej Čaro a Energia sa slovami popísať ani nedá. Bola som nadšená, ani na chvíľu som celých deväť dní nepocítila žiadnu nudu, ani prázdne miesto. Všetko malo svoju koncepciu, spád, postupnosť, hĺbku a každý deň to gradovalo ku krajším a krajším pocitom a zážitkom. Pozvoľne sme trénovali a overovali svoje schopnosti a učili sa všetko si uvedomovať prostredníctvom tela...a to všetko s úsmevom na tvári a v stave Radosti a Dokonalosti. Ten kľúč k sebe samému sme na kurze naozaj dostali...len ho nemôžeme zabúdať používať a venovať sa sebe samému každý deň. Osvojili sme si mnoho techník a telesných cvičení, ktoré vedú k pocitu uvoľnenia a zbavenia sa od starých krívd a nesprávnych vzorcov zmýšľania a správania.

Kurz ma tak chytil za Srdce, že som v roku 2017 absolvovala aj Druhý ozdravný kurz a teraz pred mesiacom v januári 2018 aj kurz Tréning intuície. Všetky kurzy boli "veľmi výživné" a každý stupeň išiel čím ďalej tým viac do hĺbky...ale zároveň bol každý stupeň stále jemnejší.

Kurzy nás Vďaka mentálnemu tréningu, meditatívnym a očistným technikám otvárajú Sebeláske a zároveň Láske k ostatným a Odpusteniu sebe aj druhým ľuďom...a podporujú proces transformácie a obrátenia sa do svojho vnútra a učenia sa sebedôvere...aby sme tak v tele mohli pocítiť Ľahkosť a Silu. Táto čistá energia potom môže prúdiť do hlbín nášho vlastného JA a pomôže nám nájsť v ňom náš potenciál a pocítiť hlboký MIER. Počuť jemný hlások nášho vnútorného Majstra...našej intuície a schopnosť ju počúvať a znovu sa nájsť.

Nájsť Cestu Odvahy a odhodlania žiť podľa vlastných predstáv a presvedčení a s Dôverou a jemným vnútorným vedením. Potom sa náš tichý vnútorný hlások stane dôkazom, že naozaj existuje niečo, čo je vnímateľné našou vyššou citlivosťou. Najväčší Dar, ktorý si môžeme sebe dať je Dôverovať sebe samému a svojim vnútorným pocitom.

Kurzy zapájajú do tohto procesu všetky naše súčasti a kladú veľký dôraz aj na fyzické telo a na dôležitosť stáť pevnými nohami na Zemi. Lebo zdraví sme len vtedy keď sú všetky naše súčasti v rovnováhe...a toto sa tu učíme veľmi Láskyplným spôsobom.

Ďakujem veľmi veľmi krásne za možnosť zúčastniť sa týchto kurzov. Boli naozaj unikátne, výnimočné, komplexné a všetky na veľmi vysokej úrovni.

Ďakujem veľmi organizátorke pani Julii Holíkovej za to, že zorganizovala a organizuje tieto úžasné kurzy aj pre nás v ČR a SR...všetkým spolukurzistom za úžasnú atmosféru a spolupatričnosť...

Ďakujem Lektorke Džever Axeitovej úplne za všetko... že takýmto neskutočným srdceoblažujúcim spôsobom obohatila môj Život.

Snažím sa kráčať životom s "Úsmevom, rovným držaním tela a Dobrou náladou!!!"


Kurzu jsem se účastnila s manželem. S instruktáží a vedením kurzu jsme byli velmi spokojeni. Andrej Lukaševič se nám skutečně věnoval. Příjemné byly i přestávky na čaj nebo na kávu. Ze cvičení jsem si odnesla především poznatek, že je potřeba objevit v sobě sílu, imaginaci a důslednost,aby člověk dosáhl potřebné výsledky.

Důležité je, že cvičení je komplexní,a dává naději, že se postupně zdraví zlepší,a to platí i o náladě a přístupu k životu.

S díky a v úctě

Jarmila S.


Kurz v Brně se mi moc líbil, byl jsem z toho přímo nadšený, doporučil jsem jej i některým známým.

Luděk


Kurz byl opravdu skvělý po všech stránkách.
Když se koukám na doporučená videa, pokaždé mě napadne, že by bylo skvělé,
kdybyste natočili video i se Stanislavem, protože nikdo u cvičení není tak veselý
a s náladou jako on.
Budu se těšit na informaci, kdy proběhne druhý ozdravný kurz.

Pepa


Kurzem jsem byla nadšená a jak jsem řekla a myslím i napsala do dotazníku, kurz pod vedením Džever ve mně posílit víru v sílu myšlenky. Po posledním "večírkovém" dni jsem nemohla spát, a svoje pocity napsala do blogu:

"Jsem stále hledající. Mám ráda samotu, ale mám ráda i lidi. A tak jsem opakovaně devět dní navštěvovala kurz, kde jsem ve společnosti 40 lidí uzdravovala své tělo. Velmi se mi líbily cviky na procvičení celého těla, oční gymnastika i mentální cvičení na uzdravování orgánů. Součástí práce na sobě je i stanovení cílů. Loni jsem měla pět cílů, z nichž tři se naplnily: Už nemám žádný ekzém na kůži, snížila jsem hladinu cholesterolu v krvi ze 7,8 na 6,9 a stala jsem se nejlepší babičkou na světě. Co se mi nepodařilo: Zlepšit vidění a začít jezdit na koni.

Změny mého zdraví nemusí souviset jen s tím, že jsem loni navštívila devítidenní kurz cvičení podle Norbekova. Dva roky se již sprchuji vodou z vlastní studny a nemám žádný stres - prostě už nejsem v pracovním procesu. A to, že jsem nejlepší babičkou na světě souvisí s tím, že jsem moudrá, mám čas a trpělivost. Nic mimořádného.

V průběhu letošního kurzu, který proběhl pod vedením stejné, rusky mluvící lektorky Džever, jsem si uvědomila, jak se mám dobře. Nejsem v pracovním procesu. Dalších 39 účastníků - pokud si nevzali dovolenou - absolvovali každodenní cvičení od 17.00 do 21.00 hodin s plným nasazením a to vše při pracovních a rodinných povinnostech. Musela jsem jim vyjádřit svůj obdiv - i když jsem si uvědomila, že když jsem měla tři malé děti, domácnost, každodenní zaměstnání, tak jsem taky ještě stačila šít, plést, vyšívat... Akorát že to dnes už nevidím tak pozitivně jako před několika lety. Několik žen na kurzu řeklo, že je to poprvé, co věnují po dobu devíti dnů čtyři hodiny jen samy sobě! To je uvědomění, které kdyby bylo jediné poznání z celého kurzu, stojí za to!

Dnes byl poslední den našeho společného setkání. Oblékla jsem se slavnostně, protože jsem ráda ženou s velkým "Ž". Jsem ji ráda, ale moc jsem jí ve svém životě nebyla. Když jsem přebírala diplom inženýrky ekonomie, tak jsem byla v pozici, kterou by Džever nazvala - bez hrdosti. Když jsem měla dvojčátka Evu a Jirku a byli jsme s manželem na vítání občánků, tak jsem tam stála - bez hrdosti. Moje sebeuvědomění začalo přicházet až s věkem a životními krizemi, které potkávají každého z nás. Teprve potom jsem začala vnímat svoji sílu a pochopila jsem, že všechno, co ke mně přichází si tvořím sama. Stala jsem se ženou, která má na hlavě korunu, na tváři úsměv a v srdci lásku. I já jsem byla "mužem v sukni" a vedlo mě k tomu přesvědčení, že je to potřebné, protože beze mě by to to prostě nešlo a když mám tu sílu... Ta síla tam byla, jenom jsem ji směrovala jedním směrem. Dnes už vím, že nejdůležitější pro plnohodnotný život je udržet si rovnováhu - ve fyzickém těle, v emocích i v mysli".

Je to sice o mě, ale myslím si, že to vyjadřuje i poctu systému cvičení podle Norbekova.

Mili B.


Že byl kurz skvělý o tom jsme už mluvili. Když jsem poprvé přišla, moc jsem o technikách ani samotné metodice nevěděla. Nečetla jsem ani žádnou knihu. Svoji první knížku jsem si totiž koupila až u Vás cca 2. den kurzu. Chtěla jsem si jí přečíst, ale bohužel jsem na písmenka neviděla, protože na čtení nosím brýle, sice jen 1 dioprii, ale čtení s nimi bylo komfortnější. Po dobu kurzu jsme brýle nosit nemohli. Tak jsem prostě knihu ani číst nezačala.
Dnes mám trochu klidnější den a tak po obědě jsem knihu otevřela a opravdu čtu bez brýlí.
Musím však pravdivě napsat, že mi jejich nošení ani moc nevadilo, pořídila jsem si několikery na čtení, vždy krásně sladěné k oblečení. Přesto je to skvělý pocit.
Když se zamyslím nad důvodem proč jsem k Vám přišla, vlastně ani nevím, neměla jsem žádné akutní problémy, sice mám vyhřezlou plotémku,ale to už jsem vycvičila více než před 2 lety a jsem bez jproblémů a omezení, brýle to taky nebyly. Možná, mě k přivedlo přání naučit se něco jiného a podívat se na svět zase očima druhých lidí.
Nakonec dnes už je to jedno. Přesto jedno vím jistě, že slovíčko "ulibajem sa" si budu pamatovat do konce života.
Moc se těším na další kurz.
Přeji krásné dny naplněné pohodou a požehnáním.

Petra B.


Knihu "Zkušenosti hlupáka" mi doporučil kamarád. Mluvil o ní stále a stále a tak mi to nedalo a pustila jsem se do čtení. Hodně jsem se u ní nasmála a vždy jsem se těšila na chvíli, kdy ji budu moci opět otevřít. Ruce s knihami jsem musela v posledních měsících stále více oddalovat od očí a také jsem měla dojem, že písmenka na etiketách jsou stále menší, přesto jsem odolávala pořízení brýlí. Snažila jsem se cvičit dle knihy, ale disciplína pokulhávala. Už vím, že síla skupiny je mocnější a tak mě začal lákat kurz, který byl za pár dní. Ocenila jsem možnost zkušebního prvního dne a už po pár hodinách mi bylo jasné, že budu pokračovat:-)
Paní Džever je fantastická lektorka a překrásná žena. "Ulibka", "makušička" a orel, to nelze popsat, to se musí zažít, těším se moc na pokračování. Za svůj úspěch považuji rozpuštění strachu a práci s ním a schopnost představit si své tělo zcela zdravé. Při večerních návratech vlakem domů jsem četla další díl "Zkušeností hlupáka". Stále ještě nevidím jako školáček, ale už vím, že když to chci přečíst, tak to prostě přečtu, že je to zkrátka možné. A oční waltz prostě miluji, stejně jako tučňáky:-)
Děkuji též za oprášení ruského jazyka, bylo to velmi milé a výživné.

Ilona Z.


Kurz probíhal ve velice příjemné atmosféře. Sešla se tu fajn parta, tak nějak jsme si vzájemně "sedli".
Velký podíl však na tom všem měla úžasná Džever, tlumočnice Světlana a samozřejmě velké díky Yulie za veškerou organizaci a administrativu.
Kurz mi velmi pomohl najít samu sebe. Chodím "s korunou na hlavě" a den ze dne se cítim lépe.
Vaše práce má smysl a to je na ní to krásné.

Mаrie


Fantastický kurz s jedinečnou a očarujúcou lektorkou Dzever Axeitovou.

Kurz mistra Norbekova v Ostrave je perfektný!!! Lektorka Dzever Axeitova je úžasná a neskutočne milá a okuzlujuca!!! Dovoľte mi poďakovať sa Vám a celému tímu za seba aj za všetkých. Ďakujem za výnimočný zážitok a krásny pocit na Srdci aj na Duši A samozrejme za nové poznatky

Hajnalka K.


Jsem velice ráda, že jsem se o tomto kurzu dověděla a mohla se ho zúčastnit. Kurz byl naprosto úžasný. Stále mě přijde neuvěřitelné, že si ve svém těle dokážu vyvolat různé pocity. Snažím se cvičit podle deníku stále dál, když nějaké cvičení nezvládnu jeden den snažím se ho splnit v den následující. Za dobu probíhání kurzu jsem se naučila s láskou na sebe dívat v zrcadle, zlepšilo se mi akné, vytratil se můj problém s usínáním, naučila jsem se správnému držení těla a i lidé kolem mne si všimli, že jsem šťastnější, víc se usmívám.... Věřím, že u cvičení vydržím a jednoho dne, si budu moct udělat ten řidičák, který teď v tuto chvíli nemůžu mít, kvůli očím.

Martina


Dne 5.-13.10.2015 se uskutečnil historicky první léčebně ozdravný kurz v Brně. Velký dík patří organizátorům, hlavně paní Yulii, která se tam o nás po celou dobu starala. Na tento 1. stupeň se sešlo kolem 30 lidí nejen z Brna, ale i z Jihlavy, Bohumína, Přerova, z Bratislavy a dokonce až ze Staré Lubovně a dalších blízkých či vzdálenějších míst. Každý přijel se svými starostmi, nemocemi, povinnostmi, ale také se zvědavostí, očekáváním. Bylo krásné pozorovat, jak pod odborným, vysoce zodpovědným a profesionálním vedením Rezedy Kamalové a Vadima Šiškina jsme se měnili. Změny bylo vidět už po pár dnech na našich tvářích. Na začátku i na konci to byli stejní lidé a přece byli jiní. V tom nejlepším smyslu slova. Během kurzu nás lektoři učili velmi příjemným a vtipným způsobem nejen jak si zlepšit zrak, ale jak si celkově zlepšit život. A nejen sobě, ale vlastně i našemu okolí. Učili nás také, jak si pomoci od chorob a neduhů, které mnohé z nás trápí roky. Učili jsme se jak změnit myšlení, jak očistit duši od starých křivd, stresů, odpustit jiným i sobě. Že se nejdříve člověk musí mít rád, musí si sebe i druhých vážit, na život a lidi se usmívat, stát i sedět s rovnou páteří, nenechat se ovládat negativními myšlenkami a lidmi a stresem. A jak se toho d&aacu te; dosáhnout. A člověk musí vědět, co chce a kdy a vědět, že se uzdraví. Dát to tělu jasně najevo. A musí to cítit v sobě už pořád. Nestačí jen chtít, říct přeji si to. Člověk to musí jasně cítit v sobě každou vteřinu a taky musí pořádně hýbnout zadkem. Protože to je základ a pokud to člověk neudělá, tak nedojde nikam. Bez toho žádné uzdravení není. Pro tyto procesy bylo velmi důležité toto vedení zkušenými lektory a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Už po prvních dnech jsme na sobě pozorovali změny. Někdo lépe spal, někdo měl víc energie, někomu se zlepšila pleť, no a nekteří zaznamenali velké zlepšení zraku... já osobně jsem pozorovala zmírnění vr ásek na krku a zvláčnění pokožky na rukou, zbavila se různých smutků a stresů, také se mi zmenšila letitá jizva, čehož jsem si vlastně všimla až po kurzu. Mám daleko menší bolesti v kloubech kde mám diagnostikovanou artrozu. Mám o 3 cm méně v pase. Ale to jsme jen na začátku, devět dní je na rozjezd. Dál už bude záležet jen na nás jak usilovní a vytrvalí budeme, aby změny byly ještě lepší a hlavně trvalé. Takže "nastroj" "ulybka" a pokračujeme dále. Ještě jednou velký dík za tento kurz a hodně úspěchů všem.

L.K.


Také já jsem absolventkou prvního ozdravného kurzu, který probíhal ve Zlíně.

Jsem čtvrtým rokem ve starobním důchodu a knížku Zkušenost hlupáka jsem dostala. Překvapilo mě, že existuje metoda, která pomocí cvičení vede k odstranění brýlí. Sama jsem měla 3 dioptrie na čtení a špatně jsem viděla i do dálky. Na zázraky nevěřím, moje zkušenost byla, že pro to musím něco udělat.
Když jsem se dozvěděla o kurzu, těšila jsem se, co se dozvím. Překvapilo mě, jak příjemné, zodpovědné a opravdu po všech stránkách špičkové jsme měli školitele.
Vlastní kurz trval 9 dní a dalších 3O dní jsme cvičili doma samostatně Tak teď můžu shrnout moje úspěchy a zlepšení po této době.
- Opravdu čtu bez brýlí (i nahlas manželovi, aby mi věřil).
- Zlepšilo se mé držení těla ( jsem o 2 cm vyšší).
- Cítím se uvolněnější a jistější.
- Hned během kurzu jsem zaznamenala zlepšení stryjí na břichu po porodech.
- V pase jsem štíhlejší o 5 cm.
- Téměř mi vymizelo brnění v pravé ruce, které mě trápí 6 let.
- Léky na vysoký tlak beru ob den - kontroluji.
- Od dubna 2014 do září 2014 jsem chodila střídavě se sádrou a s pomocí berlí, protože jsem si nejdřív zlomila kotník a potom zánartní kůstky na stejné noze. Teď mám nohu krásně rozcvičenou určitě i díky cvičením, které jsem se v kurzu naučila.
Jsem vděčná za setkání s Vadimem Šiškinem a Rezedou Kamalovou a děkuju také organizátorkám kurzu. Mně opravdu už teď pomohli a věřím, že nejsem sama.

Helena S.


V září jsem absolvovala první ozdravný kurs Mirzakarima Norbekova pod vedením Vadima Šiškina a tím se mi splnil sen. Knihu Mirzakarima Norbekova mám již několik let a poslední dva roky jsem usilovala o to, dostat se na tento seminář. Semináře s lektory vyškolenými pod vedením Mirzakarima Norbekova lze navštívit v sousedních zemích jako je např. Německo, Rakousko, Polsko, do letošního září se však žádný takovýto kurs u nás nekonal. Velmi jsem si přála, aby se tato situace změnila - a najednou se skutečně se změnila a přijel k nám Vadim Šiškin, který je naprosto skvělý.

Byl to historicky první kurz na území Čech a Moravy a vládla na něm úžasná atmosféra, protože všichni, kdo jsme tam byli, jsme si byli velmi dobře vědomi toho, že máme velké štěstí. Domnívám se, že přirozené je být zdravý, jenomže v běžném životě nám toto nikdo neřekne, neřku-li, aby nám dal návod, jak si zdraví nejen udržet, ale i navrátit zpět. A my jsme ten návod dostali.

Kurz se jmenuje ozdravný, ale stejně dobře by se mohl jmenovat omlazovací. Trvá devět dní a naučili jsme se mj. různé praktiky, jak působit na vlastní tělo, aby dobře fungovalo. Netrpěla jsem žádnou nemocí předtím, proto jsem nemohla ani pozorovat nějaké skokové zlepšení, ale co jsem zpozorovala nejen já, ale všechny přítomné ženy, bylo nápadné zlepšení kůže, nejlépe viditelné na obličeji. Navzájem jsme se obdivně pozorovaly (ženy), jak máme vypjatou kůži na tváři, skutečně jako po omlazovací kůře.

Nejtěžším okamžikem po kurzu je pokračovat ve cvičení. Nicméně kloubní gymnastika, kterou jsme se naučili je bezvadná, sama jsem se již dříve přesvědčila, že pokud se pohybuji, cvičím, přestanou mě bolet kolena. Sestava kloubních cviků podle Norbekova je jednoduchá, velmi lehce proveditelná a účinná. Ostatní cvičení se pak dají dělat již jako výplň času, např. i při čekání autobus.

Tak cvičím a těším se na Ozdravný kurz II.

Hana M.

Přečtěte si jako první, co je nového