Vadim Šiškin

13.10.2019

V současné době je členem týmu centra M. S. Norbekova, kde působí jako akreditovaný lektor a hlavní přednášející. Sám Mistr Norbekov řekl o Šiškinovi, že je jediným z jeho žáků, který se dostal dále, než on sám a jmenoval ho svým přímým nástupcem.
V roce 2000 absolvoval kurzy zaměřené na zdravotní metody učení akademika M. S. Norbekova a v témže roce se stal organizátorem jeho kurzů.
Od roku 2002 se začal učení M. S. Norbekova věnovat intenzivně a od té doby vede Norbekovy kurzy na různých stupních pokročilosti v mnoha zemích světa včetně Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Bulharska, Indie, Indonésie, Vietnamu, Číny, Itálie, Francie, Řecka, Turecka ...
Vadim Šiškin má široké spektrum zájmů.

Za zmínku stojí i to, že je několikanásobný mistr bojových umění, vítěz národních a mezinárodních soutěží v Judu a ruské Sambě.
V roce 1992 Vadim otevřel v Ruské federaci svou školu bojových umění. Řídil zde školící semináře pro sportovce, sportovní soustředění, vedl programy pro děti a v neposlední řadě se zabýval tréninkem bojového umění jednotlivých skupin sportovců na všech úrovních obtížnosti.
V Moskvě a na Ukrajině trénoval členy speciálních jednotek "záchranné brigády" a pro svou práci připravoval budoucí pracovníky bezpečnostních agentur. Dále se intenzině věnoval tréninku tanečních skupin.

Své trenérské aktivity provozuje již čtvrt století. V roce 2006 Vadim zpracoval podklady k autorskému kurzu "Plastičnost života". Dle této metody se vyučuje v různých regionech a zemích světa. Více informace najdete na stránkách www.flexlife.ru

V současné době je členem týmu centra M. S. Norbekova, kde působí jako akreditovaný lektor a hlavní přednášející.